O Středoškolském klubu při gymnáziích v Plzni

Na Gymnáziu v Plzni na Mikulášském náměstí 23 působí od roku 1991 Středoškolský klub ASK ČR při gymnáziu v Plzni. Od září 2012 tento klub rozšířil svou činnost i na Gymnázium Františka Křižíka v Plzni.

Jedná se o pobočný spolek s vlastní právní subjektivitou, Středoškolský klub je zastřešen v Asociaci středoškolských klubů České republiky se sídlem v Brně.

Činnost Středoškolského klubu je velmi rozsáhlá. Zaměřuje se zejména na podporu volnočasových aktivit našich členů a na kulturní aktivity.

V rámci volnočasových aktivit se zaměřujeme zejména na vodní turistiku (vodácké tábory o letních prázdninách i vodácké výlety a školy v přírodě ve školním roce), máme vlastní plastové kanoe i dva vodácké vleky. Podporujeme ale i další aktivity, např. pravidelné česko-německé výměny s partnerským gymnáziem v německém Lauterbachu, v minulosti jsme podnikali řadu turisticko-poznávacích „expedic“ do zahraničí (Korsika, Norsko, Albánie, Černá Hora, Rumunsko). V případě zájmu pořádáme i cykloakce či různé kroužky.

Středoškolský klub se podílí i na kulturních akcích. Pořádá pravidelný cyklus besed a přednášek s názvem Svět kolem nás (proběhly např. besedy s designerem Ferrari Mauriziem Corbim, experimentálním archeologem Pavlem Pavlem, fotbalistou Pavlem Horváthem, kajakářkou Štěpánkou Hilgertovou ...), ale i nejrůznější výstavy (výstavy Bohumila Konečného, Jaromíra Vraštila, Pavla Kantorka a další).

Hlavní duší tohoto středoškolského klubu byl do roku 2001 pedagog a vodák Pavel Kutný.

Vedení klubu převzal v roce 2001 Mgr. Jan Hosnedl, který je současně členem správní rady ASK. Místopředsedkyní klubu je Mgr. Radmila Lehečková.

Kontakt: janhosnedl(zavinac)tiscali.cz